Poniżej przedstawiamy listę pomysłów na prezent dla maluszka – noworodka lub niemowlaka. Lista ta może  być podpowiedzią, jaki prezent kupić na pępkowe lub narodziny, ale też – przecież zbliżają się Święta – jeśli pojawił Wam się nowy członek rodziny, możecie z niej skorzystać w celu znalezienia prezentu na Pierwszą Gwiazdkę.

Lista Top 10, którą widzicie poniżej, to nasz bardzo subiektywny przegląd prezentów dla noworodków i niemowlaków. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś fajnego.

1) Śmieszne body dziecięce od 0 do 3 miesięcy – idealny prezent na pępkowe 59,99

Body dziecięce – prezent dla noworodka, chłopiec, dziewczynka 0-3 miesiące. Do kupienia w: MyGiftDNA

Zobacz Dziecięce Body w Koszulkowo.com

Na zdjęciu znajduje się przykładowe body, ale w sklepie znajdziecie wiele innych wzorów, w tym sporo śmiesznych. Sklep specjalizuje się w prezentach personalizowanych więc można stworzyć napis specjalnie przeznaczony dla konkretnego malucha (lub maluszki). Są tam wzory z metryczką dla niemowlaka, z życzeniami od ciotki itd. Ponieważ cena nie jest zbyt wygórowana (59,99 w chwili pisania tego artykułu), a zdarzają się w tym sklepie liczne promocje, takie body wydaje nam się idealnym prezentem na pępkowe, bądź prezentem dla świeżo upieczonych rodziców od znajomych – np. przyszywanej cioci i wujka.

2) Polski Pomysł – Misie Szumisie – Maskotki pomagające niemowlakom w zasypianiu.

Miś Szumiś – Zabawka emitująca szum pomagający w zasypianiu.

Zobacz Szumisie w sklepie emag.pl

Uwaga, Szumisie można też dostać w innych sklepach internetowych i to o dziwo taniej niż u producenta. Np. w tej chwili (11 kwietnia 2018) w eMag.pl najtańszy Szumiś kosztuje 79 pln (w sklepie szumisie.pl 89 pln), najdroższy zaś 240 (u producenta 279)

Podobno pomysłodawczyni Misiów-Szumisów usypiała swoje dziecko suszarką do włosów. Pewnego razu stwierdziła, że muszą istnieć jakieś zabawki emitujące podobne dźwięki, ale – po przejrzeniu internetu – okazało się, że jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł. I tak zrodziły się Misie Szumisie.

Miś Szumiś emituje pięć różnych dźwięków (biały szum, dźwięk suszarki, szum wód płodowych z biceim serca matki, szum fal morskich, padający deszcz). Do wyboru jest kilka (a może i kilkanaście wzorów) o różnym zaawansowaniu i w różnych cenach: od 89,00 pln aż do prawie 300 pln. Te najbardziej zaawansowana pełnią także rolę niańki ponieważ posiadają czujnik snu i sterowane i podglądane mogą być aplikacją na smartphona.

Według nas Szumiś to wyśmienity prezent dla noworodka z okazji urodzin, bądź na pępkowe, ten tańszy może być prezentem od znajomych, ten droższy od rodziców lub od dziadków. Polecamy!.

3) Album Małego Dziecka
Album Mojego Dziecka

Album Mojego Dziecka 

Zobacz szeroki wybór albumów dziecięcych

Bez dwóch zdań, taki album trzeba dziecku założyć. Pytanie tylko, w przypadku jeśli ma być to prezent od znajomych, cioci lub wujka, czy rodzice już nie kupili swojemu maleństwu takiej książeczki. Album – Kronika małego dziecka, to miejsce, w którym zapisywane są najważniejsze wydarzenia z najwcześniejszego życia małego człowieczka. Oczywiście umieszczamy tu zdjęcia i informacje na temat samych narodzin, ale też takie ‚epokowe’ wydarzenia jak pierwszy ząbek, pierwszy spacer, pierwsze słowa itd, itp. Ceny takich dziecięcych kronik wahają się w granicach kilkunastu złotych, nie jest to więc kosztowny prezent, a raczej drobny podarunek, ale zapewni on wspaniałe wspomnienia na lata, tak dla rodziców, jak i dla dziecka.

4) Miarki Wzrostu – Prezent na kilka dobrych lat.

Miarka Wzrostu – Prezent od 0 do kilkunastu lat

Zobacz cały asortyment miarek wzrostu

To nie jest typowy prezent tylko dla niemowlaka, bo może to też być prezent dla kilkulatka, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby taką miarkę wzrostu sprawić już maluchowi zaraz po urodzinach, przecież już niebawem zacznie rosnąć w oczach. Asortyment wzorów jest ogromny, miarki wykonane są z atestowanej folii samoprzylepnej lub z foli przyklejanej na klej wodny. Zakres pomiarowy to nawet, w niektórych przypadkach 180 cm, a więc taki prezent może służyć nawet i ze 20 lat :). Ceny zaczynają się od 19,00 zł, a kończą na prawie 150,00 pln więc może to być prezent praktycznie od wszystkich, tych którzy podarować drobiazg dla maluszka i tych, którzy chcą obdarować dziecko czymś droższym.

5) Gwiazdka z Nieba … Prawdziwa!

Gwiezdny Certyfikat – Podaruj Własną Gwiazdę na Urodziny

Zobacz ofertę Gwiezdnych Certyfikatów – Gwiazdek z Nieba

To chyba najbardziej odjechany, niesamowity i oryginalny prezent w naszym zestawieniu. Małemu człowieczkowi można podarować na urodziny … Gwiazdkę z Nieba i to nie taką przysłowiową, ale prawdziwą, istniejącą gwiazdę. A działa to tak: Wybierasz gwiazdę (prawdziwą), nazywasz ją imieniem obdarowywanego – w tym przypadku nowonarodzonego człowieczka. Twoja nazwa zostanie dodana do ‚Sky Star Registry’, a obdarowany dostanie specjalny Gwiezdny Certyfikat z dedykacją (napisaną przez Ciebie) i grafikę z fragmentem nieba i zaznaczoną gwiazdą. Prawda że oryginalny pomysł na prezent?. Ceny certyfikatów wahają się od ok. 100 zł aż do ponad 400 pln.

Według nas to wyśmienity pomysł na prezent dla niemowlaka pod choinkę. Własna Gwiazda z okazji Gwiazdki i urodzin :), ale oczywiście jest to prezent uniwersalny,  nie tylko dla najmłodszych. Taki Certyfikat można podarować każdej drogiej sercu osobie, może to zrobić np. kochający mąż dla żony, która właśnie urodziła mu dzidziusia (a więc dalej zostajemy przy prezentach na urodziny 🙂 )

6) Wyprawki dla Niemowlaka – Przeróżne.

Wyprawka dla Niemowlaka – na zdjęciu przykład, w sklepie duży wybór

Szeroki wybór przeróżnych wyprawek dla niemowlaków i noworodków.

Wyprawki to chyba najbardziej klasyczny i jeden z bardziej praktycznych prezentów dla niemowlaków i noworodków. W sklepie podlinkowanym powyżej znajdziecie ich duży wybór, w bardzo szerokim spektrum cenowym. Są wyprawki klasyczne (jak na zdjęciu) – składające się z ubranek zwykłych, czy bardziej uroczystych np. na chrzest. Są także wyprawki do szpitala na urodziny – zestaw z pieluchami, kosmetykami, smoczkami, buteleczkami – ale to chyba bardziej wyprawka dla przyszłej mamy. Są także wyprawki bardziej oryginalne, a mniej klasyczne np. z fotelikiem kąpielowym.

7) Elektroniczne Nianie – bezpieczeństwo dziecka najważniejsze.

Elektroniczna Video Niania

Elektroniczne Nianie (z Video i bez).

Elektroniczna Niania to jeden z bardziej praktycznych prezentów. Zadba on o bezpieczeństwo dziecka i pozwoli zaoszczędzić nerwów tak maluszkowi, jak i rodzicom. Dodatkowo rodzice, zajmując się własnymi sprawami, będą mieli śpiącego brzdąca pod kontrolą. Nianie dostępne są w wersjach z kamerami i monitorami video – to będzie prezent droższy – są nawet takie za ponad 1000 zł lub bez funkcji video – czujnik ruchu z alarmem – wersja zdecydowanie tańsza (100+ pln). Ze względu na cenę jest to raczej prezent, który chętniej będą kupować blisko związani z nowonarodzonym człowieczkiem, np. jest to dobry pomysł na prezent od dziadków lub rodziców.

8) Miły Pluszak w Dedykowanym Ubranku.

Miś Przytulanka w dedykowanym ubranku.

Zobacz inne pluszaki i ich personalizowane ubranka

Pluszaki to zabawki, które najmłodsze dzieci zawsze polubią. Jest ich oczywiście ogromny wybór, ale ten który przedstawiamy powyżej charakteryzuje się tym, że jest odziany w ubranko z dedykowanym napisem. W tym przypadku imię, nazwisko i data urodzenia dziecka, ale też są inne. Taki lub podobny napis spowoduje, że przytulanka będzie bardziej osobista, a po jakimś czasie będzie fajną pamiątką dla starszego już dziecka. Ceny tych pluszaków zaczynają się od 50 zł więc może to być dobry pomysł na drobiazg z okazji pępkowego lub po prostu na pierwszą wizytę u nowo narodzonego dziecka znajomych.

9) Karuzela na Łóżeczko i inne Gadżety

Gadżety na Łóżeczko Maluszka

Zobacz Gadżety na Łóżeczko dla Maluszków

A może na prezent dla niemowlaczka wybrać coś na łóżeczko – w końcu tam będzie maluszek spędzał dużo czasu, który można mu jakoś umilić. Na zdjęciu znajduje się, przyczepiana do niemowlęcego łóżeczka, karuzela z kręcącymi się maskotkami, emitująca świetlny obraz na ścianę. To kolejny gadżet, który może ułatwić zasypianie, ale też zabawić w czasie rozbudzania. Takie karuzele są dość drogie od 150 do ponad 200 zł, ale w podanym linku można znaleźć też inne, tańsze łóżeczkowe gadżety.

10) Kołysanki dla Maluszka

Kołysanki dla Maluszka

Zobacz płyty i książeczki z kołysankami dla małych dzieci

I jeszcze jeden mały, tani, drobiazg dobry na podarunek gdy idziemy w odwiedziny do niemowlaka. Kołysanki na płycie CD lub, jeśli mama maluszka ładnie śpiewa, książeczki z tekstami kołysanek. Może to być samodzielny podarunek lub dodatek do prezentu. Ceny książeczek z kołysankami zaczynają się od 5 zł. Płyty są troszkę droższe, ale jest to wydatek rzędu 10-40 zł.

I jeszcze dodatkowo śmieszny bonusik
10+1) Śmieszny Smoczek z Wąsem 

Śmieszny Smoczek z Wąsem dla Najmłodszego

Kup smoczek z Wąsem

A taki oto śmieszny, tani drobiazg dla niemowlaczka, ze względu na niską cenę – 19 zł, może być fajnym dodatkiem do głównego prezentu lub drobnym podarunkiem na pępkowe lub jeśli odwiedzamy świeżo upieczonych rodziców. Dzieciak z takim smoczkiem rozbawi na pewno wszystkich dookoła.

Zobacz także:
Personalizowany Film od Mikołaja - Prezent dla Dziecka - świetny prezent dla dziecka lub rodzeństwa na Mikołajki albo pod choinkę. Filmowy Mikołaj zwróci się do dziecka po imieniu, a w filmie ukażą się zdjęcia dziecka.