No to mamy nowy hit zabawkowy zza oceanu. Po zeszłorocznych Hatchimalsach, w tym roku wśród zabawek dla dzieci królują małpki Fingerlins. Dużo tańsze. Cena Fingerlings’ów w sklepach nie przekracza 20 dolarów.

Gdzie kupić Fingerligs’y w Polsce?

Przeczesaliśmy polski internet i jak na razie wydaje się, że polskie sklepy internetowe nie oferują jeszcze tych zabaweczek, ale dostępne są w przeróżnych cenach na allegro (ceny od 9,99 do prawie 200 zł). Uwaga, te tańsze mogą nie być oryginalne.

Zostawiamy sobie ten akapit i gdy małpki pojawią się w Polsce, zaktualizujemy go, podając sklepy i ceny (podobnie jak to było z Hatchimalsami). Jeśli ktoś z Was zobaczy Fingerlings w polskim sklepie, prosimy o informację w komentarzach.

Aktualizacja Maj i Lipiec 2018 – Małpki Fingerlings w Polsce.

Małpka Fingerlings pojawiła się już w polskich sklepach internetowych, można ją dostać m.in. w:

najtaniej – cena poniżej 80 zł : Emag.pl – 78.99, Bajkolandia – cena 78,80 zł, Kraina Zabawy – cena 78,90 zł, Księgarnia Gandalf – cena 78,99 zł, Karen.pl – cena 79,99 zł.

cena powyżej 80 zł za małpkę: Komputronik –  87,90 pln, Empik.pl – 89,99 pln,  TaniaKsiazka.pl – 94,99 pln

 

Fingerlings – Co to Jest?

Fingerlingsy to małe, zabawkowe małpki, które podobno wzorowane są na prawdziwych południowo-amerykańskich małpkach o wdzięcznej nazwie – pigmejka karłowata. Wymyślone zostały przez menadżera kanadyjskiej firmy WowWee i w momencie pojawienia się na rynku amerykańskim podbiły serca tamtejszych dzieci. Nic dziwnego, zobaczcie na poniższym filmie jakie urocze potrafią być te miniaturowe zabaweczki.

Co potrafi małpka Fingerlings?

Mała małpka zakładana na palec potrafi sprawić wrażenie, że jest żywą istotką. Porusza główką i umie mrugać oczami. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, czujnikom dotyku i ruchu potrafi reagować na dźwięki, dotyk, położenie. Jak widać na filmie, po odpowiednim dotknięciu, pogładzeniu, ułożeniu, czy nawet pocałowaniu, potrafi ona się zaśmiać, zaśpiewać, zagwizdać, oddać pocałunek, a nawet … beknąć 🙂

Małpkę w czasie zabawy najlepiej założyć na palec (albo na palce jeśli mamy ich więcej), ale, dzięki chwytnym łapkom i zakręconemu ogonkowi, można także powiesić ją gdzieś w dziecięcym pokoju, np. na kwiatku, lampie.

Gdzie kupić Fingerlings?

Niestety, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku z Hatchimalsami, na razie Fingerlingsy w Polsce są niedostępne (zobacz aktualizację z maja 2018 powyżej), a i z powodu gorącego, przedświątecznego okresu prezentowego, nie tak łatwo nabyć je w internecie. Będziemy śledzić sytuację i gdy tylko Fingerlingsy będą dostępne w polskich sklepach, postaramy się o tym poinformować. Niecierpliwym proponujemy zapoznanie z ofertą zagraniczną. Oto sklepy internetowe, które oferują te zabaweczki:

  • Walmart – Interactive Baby Monkey w różnych kolorach – cena 14,84 USD,  Kingsley the Interactive Baby Sloth – cena również 14,84 USD.
  • Toysrus – trochę drożej niż w Walmarcie – 17,99 USD za pojedynczą zabaweczkę, są też zestawy w cenie nieco powyżej 20USD.
  • Zapals – Oferuje 4 różne wzory – cena 11,99 USD (Sloth Robot, Happy Panda, Happy Rabit) i 14,99 USD (Unicorn/Jednorożec)
  • Znaleźliśmy też Fingerligsy na AliExpress, ale coś nam się wydaje, że mogą to być podróbki – cena jest podejrzanie niska – 4,69 USD.

Rodzaje Oryginalnych Fingerlinsów

Rodzina Fingerlingsów jest już dość spora. Oprócz kilku różnych małpek są tu też 3 jednorożce  (Unicorn – Gemma, Alika, Gigi) i dwa leniwce – (Sloth – Kingsley i Marge). Poza tym możemy kupić zabaweczki w zestawach. Cała oryginalną rodzinę Fingerlingsów można zapoznać się tu: Fingerlings

Zobacz także:
Personalizowany Film od Mikołaja - Prezent dla Dziecka - świetny prezent dla dziecka lub rodzeństwa na Mikołajki albo pod choinkę. Filmowy Mikołaj zwróci się do dziecka po imieniu, a w filmie ukażą się zdjęcia dziecka.