Grill nie wymagający węgla, gazu, ani innego paliwa? Tak, GoSun Stove zasilany jest Słońcem.

Oto nowoczesny grill, który spodobać się może ekologom, dietetykom, lub po prostu lubiącym grillować. Ta działkowa kuchenka wykorzystuje do grillowania promienie słoneczne. Nie wymaga żadnego paliwa, jest czysta i ekologiczna, nie brudzi, nie dymi. Można na niej grillować na balkonie nie przeszkadzając sąsiadom.

Kup Grill Solarny u Producenta

The GoSun Sport

The GoSun Sport

Jak działa GoSun Stove?

The GoSun Stove składa się ze srebrzystego reflektora skupiającego promieniowanie słoneczne i rury wykonanej z żaroodpornego szkła. Rura umieszczona jest w ognisku reflektora, jej ścianki wypełnia próżnia, dzięki czemu ciepło nie wydostaje się z niej, a wewnątrz możemy w ciągu 20 minut osiągnąć temperaturę 290°C. W rurze umieszczamy jedzenie – to co zwykle umieszcza się na grillu i … gotowe. Jak podaje producent grillować na tym słonecznym grillu można nawet przy zachmurzonym niebie, a nawet w zimie (prawdopodobnie trochę dłużej, ale jednak można)

Jak Działa GoSun Stove

Jak Działa GoSun Stove

Modele The GoSun Stove

Słoneczny Grill produkowany jest w kilku wersjach:

  • The GoSun Stove Sport – składany, przenośny grill o pojemności 1,2 litry. Rozmiary otwartego grilla 61cmx41cmx30cm i po złożeniu: 61x20x13, waga 3,8kg – idealny na wycieczki, majówki itd. Cena 279 USD 221 EUR*
  • The GoSun Grill – dużo większe urządzenie niż w wersja Sport. Waga 13,6 kg, Pojemność 7,3 litra, Rozmiar: 64x32x47 cm. Z racji wagi ta wersja bardziej nadaje się na działkę, balkon albo wycieczki samochodowe. Cena 649 USD 619 EUR*
  • The GoSun Station – rozwiązanie komercyjne, wielopalnikowe (czy palnik to dobre określenie? 🙂 ), modułowe. Cena 3995 USD.
  • The GoSun Solar Dogger dopiero zapowiadana wersja ‚kieszonkowa’. Malutki (ale za to tani). Wymiary po złożeniu: 35x18x8 cm, po otwarciu: 35x25x15 cm. Waga 1,1kg. Idealne rozwiązanie jako kuchenka turystyczna na piesze wycieczki. Cena 59 USD (w przedsprzedaży) W 2018 roku brak tego modelu, ale jest mała wersja turystyczna ‚Portable Solar Cooker’ za 123 EUR

Zobacz Więcej w Sklepie Producenta

*Edycja Grudzień 2018:
Zaktualizowaliśmy ceny grilli. W sklepie pojawiły się też inne modele i wiele akcesorii

The GoSun Grill

The GoSun Grill

Gdzie kupić GoSun Stove?

Najpewniej i najszybciej słoneczny grill kupimy prawdopodobnie na stronie producenta: GoSun Stove. Aktualne ceny w chwili pisania tego artykułu podaliśmy w sekcji ‚Modele The GoSun Stove’. Niestety nie udało nam się znaleźć polskich sklepów oferujących ten rodzaj grilla więc prawdopodobnie do cen należy doliczyć koszty transportu, pewnie nie małe.

GoSun – Nasza opinia

Niestety nie wiemy jak smakują potrawy przyrządzane na tym słonecznym grillu, ale sam pomysł wydaje nam się niezwykle interesujący. Jeślibyśmy mieli kupować, czy to dla siebie, czy na prezent, to zastanowilibyśmy się nad wersją najmniejszą (Dogger lub ew. Sport) – dla turysty. Dla działkowicza lub lubiącego grillować na balkonie wybralibyśmy wersję Sport lub Grill.

Plusy urządzenia: nie potrzebuje paliwa, ekologia, czystość, zdrowe jedzenie (zdrowsze niż z tradycyjnego grilla), mały rozmiar (wersji sport i dogger), poręczność, bezpieczeństwo (brak otwartego ognia)
Minusy: Cena – nie są to urządzenia tanie, choć mniejsza wersja turystyczna (Dogger, 59USD) już może być w zasięgu zakupów prezentowych.

Przenośny, Turystyczny The GoSun Dogger

Przenośny, Turystyczny The GoSun Dogger

Zobacz także:
Personalizowany Film od Mikołaja - Prezent dla Dziecka - świetny prezent dla dziecka lub rodzeństwa na Mikołajki albo pod choinkę. Filmowy Mikołaj zwróci się do dziecka po imieniu, a w filmie ukażą się zdjęcia dziecka.