HATCHIMALS to tegoroczny hit zza oceanu w kategorii zabawek. Raczej dla dziewczynki niż dla chłopca.

Mamy kolejny szał zabawkowy. Podobno w USA zapanowało szaleństwo. Zabawka HATCHIMALS sprzedaje się jak świeże bułeczki i jest w 2016 roku numerem 1 wśród prezentów gwiazdkowych dla dziewczynek.

Zobacz także: List od Świętego Mikołaja – Zachwyt Dziecka Gwarantowany!

 

Ostatnia Aktualizacja Maj 2018 – Hatchimals w polskich sklepach internetowych

Od czasu napisania tego artykułu trochę się zmieniło. Hatchimalsy pojawiły się w polskich sklepach internetowych. Zrobiliśmy ‚badanie rynku’ i oto co znaleźliśmy (stan sklepów i ceny w polskich sklepach w dniu aktualizowania – 22.05.2018):

 • eMag.pl – dawniej Agito, duży sklep wielobranżowy – (wydaje się, że w tym sklepie jest najtaniej) – w chwili pisania do wyboru są cztery Hatchimalsy – Pingwiniak Różowy i Turkusowy – cena 249,99 pln i Smoczydło zielone oraz turkusowe również w cenach po 249,99 pln. Aktualizacja maj 2018: Oferta o wiele skromniejsza, dostępne są tylko dwie małpki: „HATCHIMALS Jajko Fabula Forest Tygrysiątko” w cenie 294,99 i
  „HATCHIMALS Jajko Fabula Forest Puffatto” również za 294,99 pln.
  Aktualizacja 11.12.2017 Cena różowego Pingwiniaka poszła w górę o 10 zł. Teraz kosztuje on 259,99 pln, Cena pozostałych hatchimalsów bez zmian.
 • Empik.pl – Smoczydło turkusowe – cena 265,99 pln, Smoczydło zielone – cena 265,99 pln, Pingwiniak turkusowy – cena 301,99 pln. W Empiku kupisz także różne dodatki do Hatchimalsów.
 • W inbook.pl można dostać: Smoczydło 281,57, Smoczydło Zielone 323,34, Pingwiniak Różowy 281,57, Pingwiniak 366,32, brelok w jajku 42,18. Maj 2018: Jajko Fabula Forest – cena 281,57, Jajko Smoczydło – cena: 327,23 + dostępnych dużo dodatków.
 • taniaksiazka.pl oferuje: Pingwinek Turkus Spin Master 314,44, Smoczydło Turkus Spin Master 314,44, Smoczydło Zielony Spin Master 314,44, Pingwinek Różowy Spin Master 314,44. Maj 2018: Jajko ‚Fabula Forest Puffatoo’ – cena: 318,24 pln, Hatchimals Fabula Forest Spin Master – cena: 304,84 pln + dużo dodatków i gadżetów.
 • Zabawkaiwyprawka.pl ma w ofercie dwa Hatchimalsy w tej chwili: Smoczydło z 329,00 pln i Pingwiniak Różowy za 329 pln. (maj 2018 – oferta bez zmian)
 • Sklep Regdos.com.pl Smoczydło Zielone za 413,28 pln, Smoczydło fioletowe 413,28 zł, Losowy wzór Hatchimalsa za 86,59 zł (najtaniej, ale losowy) Maj 2018: Hatchimals Nakręcany – cena 76,75 pln.
 • Nodik.pl  Pingwinek Spin Master Różowy za 284 zł, Pingwinek Spin Master Zielony – 284 pln. Zestaw ‚Hatchimals Wylęgarnia Jajeczek Spin Master’ – 203 pln. Maj 2018: Puffatoo, Tigrette, Draggless – 278,99 pln.

Uwaga z dnia 4 grudnia 2017: z tego co widzimy w niektórych sklepach spadły ceny np. w inbook.pl w tej chwili zabaweczki kosztują 267,54 zł, a w taniejksiążce niektóre 292,68 pln – To prawdopodobnie efekt Mikołajek i zbliżających się Świąt – sklepy walczą na promocje. W tej chwili w dalszym ciągu najtaniej jest w eMag-u, ale może warto sprawdzić wszystkie sklepy przed decyzją o zakupie.

A co to jest HATCHIMALS?

Hatchimals to jajko, z którego po odpowiedniej pielęgnacji wykluwa się mały, pluszowy zwierzaczek. Jajko należy głaskać, podgrzewać ręką, podrzucać. Ta interaktywna zabawka komunikuje się z otoczeniem błyskami światła w różnym kolorze. Każdy kolor oznacza inną potrzebę – głaskanie, ogrzewanie itp. Jeśli dobrze się jajkiem zaopiekujemy, zabawka zaświeci na tęczowo i przejdzie w stan wykluwania, a my w nagrodę dostaniemy miłego pluszaka.  Ale myliłby się, ten który by sądził, że to koniec zabawy. Pluszak żyje, … no prawie żyje, bo wszak jest to zabawka. Mówi, tańczy, śpiewa, reaguje na dotyk (zobaczcie wideo).

Uwaga, film rozpoczyna się instrukcją, jak rozpakować jajko. Właściwa zabawa z jajkiem rozpoczyna się ok. 1 minuty.

Hatchimals to zabawka raczej dla dziewczynki niż dla chłopca, ale być może i chłopcy się ucieszą, kto wie? Producent podaje, że jest to zabawka dla dzieci w wieku 5 lat i więcej. Jest to prawdziwe Jajko z Niespodzianką (podobno nie wiadomo, który z pluszaków się wykluje) XXI wieku. :). Z jajka wykluć się może, jak na razie, jeden z pięciu pluszowych zwierzaczków o wdzięcznych nazwach: Pengualas, Draggles, Burtles, Owlicorns, Bearakeet.

Gdzie kupić HATCHIMALS?
(Zobacz naszą aktualizację powyżej: Hatchimals w polskich sklepach internetowych) Niestety, mimo usilnych starań nie udało nam się znaleźć Hatchimalsów w polskich sklepach. W sumie to nic dziwnego, bo zabawka jest świeżusieńka (filmy reklamowe zostały opublikowane w październiku 2016). Być może z czasem znajdzie się jakiś polski sklep, w którym będzie można kupić tę zabawkę, ale na razie pozostają zakupy w sklepach zagranicznych:

Nie udało nam się odkryć, skąd aż takie różnice w cenach. Prawdopodobnie Hatchimals’y produkowane są w przeróżnych wersjach – prostych i ekskluzywnych. Uwaga, jak informuje producent, zainteresowanie zabawką przerosło przewidywania i może być problem z kupnem. Podobno pracują pełną parą, ale mimo tego występują przerwy w dostawach. No cóż w końcu produkt jest świeży, a Gwiazdka coraz bliżej.

Jakie zwierzątka znajdziemy w jajeczku?

Na razie możemy trafić na pięć różnych pluszaków o wymyślnych nazwach, są to:

 • PENGUALAS – pingwinek
 • DRAGGLES -hmmm, kurczaczek?
 • BURTLES – motylek?, dostać można tylko w Walmarcie
 • OWLICORNS – sówka, kupić można tylko w Toys R Us
 • BEARAKEET – miś/niedźwiadek, do kupienia tylko w Target.com

Zobacz także:

Rozbaw Dziecko Listem lub Filmem od Świętego Mikołaja

 

Zobacz także:
Personalizowany Film od Mikołaja - Prezent dla Dziecka - świetny prezent dla dziecka lub rodzeństwa na Mikołajki albo pod choinkę. Filmowy Mikołaj zwróci się do dziecka po imieniu, a w filmie ukażą się zdjęcia dziecka.